" De WOP- Krant "

Editie : September 2009

Redactie : info@capelsewijken.nl

(P. van Gink )

Tekstgrootte :
Jongerendebat 2009
Welke school wint dit jaar de wisselbokaal? Het tweede Capelse jongerendebat tussen vier voortgezet onderwijsscholen in Bibliotheek aan den IJssel komt er aan. Het IJsselcollege, Emmauscollege, Thorbecke Voortgezet Onderwijs en Krimpenerwaardcollege bestrijden elkaar op maandagmiddag 12 oktober met pittige stellingen over de politiek.

De juryvoorzitter Aart Jan Moerkerke, wethouder Jeugd, Veiligheid en Volkshuisvesting zal samen met voormalig wethouder Wim de Bruin en de voorzitter van de Capelse Jeugdraad Jonathan Smit de teams kritisch beoordelen op argumentatie, presentatie, strategie en teamwerk. De jongeren brengen hun standpunten onder woorden en verdedigen zich met behulp van bekende ‘de Lagerhuismethode’. De schoolteams strijden in de bibliotheek voor de wisselbokaal en de roem voor hun school. Het Jongerendebat wordt georganiseerd in samenwerking met de BSN.

Locatie: Bibliotheek aan den IJssel, Capelle Centrum Inloop 15.30 uur Start debat 16.00- 18.00 uur Entree: Toegang gratis


Lees smakelijk!
Van 7 t/m 17 oktober is het Kinderboekenweek. Het wordt de lekkerste Kinderboekenweek aller tijden, want het motto is dit keer: Aan tafel! – Eten en snoepen in kinderboeken.

Met dit lekkere thema organiseert Bibliotheek aan den IJssel de leukste activiteiten: In de vestiging Schollevaar zijn kleurplaten te verkrijgen waar een placemat van gemaakt wordt. Op woensdag 7 oktober is het Biebsala met Hans Kuijper - De Bende van 4 in het Isala Theater. Gezond vet eten! Wie wil dat niet? Kom op dinsdag 13 oktober naar de vestiging Capelle Centrum voor een EUREKA! Kinderlezing en je krijgt er alles over te horen. In ontmoetingscentrum De Tuyter in Krimpen is op zaterdag 17 oktober de kindervoorstelling ‘Snoep-Goed’ te zien. En de vestigingen Schollevaar en ’s-Gravenland is op zaterdag 17 oktober de kindervoorstelling ‘Snoeshaan met Snijbonen. Kortom er is heel veel te smikkelen in de bibliotheek tijdens de Kinderboekenweek. Kindermolens en voorleesgidsen

Wie kent niet het sprookje van ‘Hans en Grietje’ of ‘Sjakie en de chocoladefabriek’ van Roald Dahl. Meters boekenplanken zijn er te vullen met verhalen vol eten, drinken en snoep, bestaand of zelfbedacht. Het dagelijkse natje & droogje is een onuitputtelijke bron voor verhalen in alle soorten en maten. De Kinderboekenweek 2009 staat helemaal in het teken van eten en snoepen in kinderboeken.

In de bibliotheek zijn kindermolens en voorleesgidsen aanwezig die u kunt raadplegen in welke boeken, voorlees- en prentenboeken eten en snoep voorkomen. Het zijn wegwijzers naar vele ontroerende, spannende en fantasierijke verhalen. In de kindermolens is er ook speciaal aandacht voor de winnaars van een Griffel of Penseel en voor de keuze van de Nederlandse Kinderjury.


De Open Leeskring
Bibliotheek aan den IJssel start op maandag 12 oktober 2009 een nieuwe serie Open Leeskring avonden. Onder leiding van een docent Nederlands wordt op zes maandagavonden een boek van een toonaangevende schrijver besproken. U kunt hieraan vrijblijvend deelnemen.

Vanwege het succes in de vestiging Capelle Centrum start de bibliotheek ook met een Open Leeskring in de vestiging Krimpen. Het eerste boek dat aan bod komt in Capelle is: ‘Het woeden der gehele wereld’ van Maarten ’t Hart. In Krimpen is dat ‘De Pianoman’ van Bernlef. Op www.bibliotheekaandenijssel.nl vindt u het gehele overzicht van de boeken die besproken gaan worden. Heeft u de boeken niet in de kast staan, dan kunt u ze eventueel reserveren in de bibliotheek.

De toegang is gratis, vooraf aanmelden is niet nodig. De eerste bijeenkomst van de Open Leeskring vindt in beide vestigingen plaats op maandag 12 oktober van 20.00 - 22.00 uur.


Burendag groot succes

26 september 2009 heeft stichting Kennismakelaars in samenwerking met Stichting Linc jongerencentrum burendag in 2 wijken van Capelle aan den IJssel gevierd. Er was een gratis Workshop Graffiti voor jong en oud. De workshop werd goed bezocht door de jongeren en wat minder door de ouderen.

Ook was er verschil in de opkomst per wijk, zo kwamen er meer bezoekers in de wijk Oostgaarde dan in Schollevaar. De jongeren waren ruim vertegenwoordigd. In de wijk Schollevaar kwamen vooral kinderen tot 14 jaar langs voor de workshop. Enkele ouderen lieten zich verleiden om aan de workshop deel te nemen.

fOTO\'S OP HTTP://GRAFFITICAPELLE.HYVES.NL

Finalisten Capelse SuperstarZ bekend!
De audities zitten erop, de zenuwen zijn voorbij, alle deelnemers weten of ze door zijn of waar ze aan moeten werken om volgend jaar wellicht wel de finale te halen. Voor de acht finalisten is het de komende tijd nog extra oefenen geblazen, want optreden in een echt theater is natuurlijk wel erg bijzonder!

Op maandag 19 oktober mogen ze zich dan eindelijk presenteren aan het grote publiek. Dan vind de Capelse SuperstarZ plaats in het Isala theater aan het Stadsplein. LinC heeft een drie koppige jury aangewezen die de talenten mag gaan beoordelen op zang, dans, rap, toneel, algemene performance etc.

Een van de juryleden is niemand minder dan zanger Brace, die zelf ook een spetterend optreden weg zal geven. De gelukkige artiesten, die na twee zware auditierondes door zijn:

  • Zafanja Ellensburg
  • Unpredictables
  • 010Brass
  • Roffaboys
  • Fernando
  • Liziano de Silva
  • Delizzia Mossel
  • Shaznay Lemmen

Kaarten voor dit evenement zijn van 6 t/m 16 oktober voor slechts € 3,00 (inclusief garderobe en drankje) te koop aan de kassa van het Isala en in de verschillende jeugdhonken. Meer informatie: Wendy Rietveld, 06-33983015, wendy@lincapelle.nl

Uitnodiging WOP Schollevaar

Op woensdag 30 september 2009, 20.00 uur vergadert het Wijkoverleg-platform (WOP) Schollevaar in de basisschool De Contrabas, Gong 5, Capelle aan den IJssel.

Agendapunten

  • Opening door dagvoorzitter Michel Redeker. St. Dock
  • Mededelingen Paul van Gink
  • Afscheid Peter de Haan Paul van Gink
  • Taak verdeling bestuur i.o. Michel Redeker
  • Fietsplan Schollevaar Henk Beugeling
  • Voortgang Activiteiten Marianne Westbroek * Eten en koken in de buurt Huib Merbis (st.Dock), Cyriel Lala (LinC) * Buitenruimte Nel de Beer * Paint Picknick Kees de Jong
  • Fysieke voorzieningen in de wijk Stas Wesdorp * Actiegroep De Bittere Pil
  • Pauze
  • Armoede Henk Beugeling/ Paul van Gink
  • Werkplan st. Dock Schollevaar Huib Merbis, st. Dock
  • Procedure wijkleefbaarheidsbudget 2010 Marianne Westbroek/ Paul van Gink
  • Verslag 30 juni 2009 en projectenlijst Michel Redeker
  • Rondvraag Michel Redeker
  • Einde
  • Borrel

Spreekuren

Wijkwethouder Aart-Jan Moerkerke houdt voor aanvang van de bijeenkomst spreekuur voor bewoners van Schollevaar. Wilt u daarvan gebruik maken, meldt u zich dan aan via telefoonnummer 010 - 2848232. De opzichter van onderhoud buitenruimte (de heer Jaap Rietveld) en de buurtagenten zijn vanaf 19.30 uur aanwezig. Wilt u hen even onder vier ogen spreken, dan kan dat. Dit hoeft u niet van tevoren te melden. De spreekuren worden ook gehouden in de basisschool.

Het volgende WOP vindt plaats op woensdag 9 december 2009.


WIJKFEEST FACINATIO
Op 26 september 2009 . Locatie: Solisplein, Solislaan kruispunten met Desertosingel en 1e Octaviolaan omgeving nieuwe MFC Fascinatio.

HET PROGRAMMA

  • 13:00 - 13:10 uur OPENING EN START DOORLOPENDE ACTIVITEITEN
  • 13:10 - 13:30 uur OPTREDEN CLOWN
  • 13:30 - 14:00 uur DEMO AEROBICS SOLISPLEIN
  • 13:30 - 14:00 uur PLAY BACK SHOW
  • 14:00 - 14:20 uur BRASSBAND
  • 14:30 - 15:00 uur WORKSHOP ISHIKAWA EN SOLISPLEIN
  • 15:00 - 15:40 uur WORKSHOP ZUMBA
  • 15:40 - 16:15 uur KINDERBINGO
  • 16:40 - 17:10 uur WORKSHOP CAPOEIRA
  • 18:00 - 18:30 uur BUIKDANS

OPTREDEN BANDS

  • 15:00 uur VINTAGE RADIO
  • 16:15 uur BIG BIRD

VIP MOMENT

  • 16:00 uur Onthulling website door Speciale Gast
  • 17.00 uur Uitreiking sportprijzen door Speciale Gast

Doorlopende activiteiten

  • Schminken - Ballonnenclown - Springkussen voor de kleintjes - Rodeostier - Klimwand -
  • Zweefmolen - Aquabubbels in de vijver bij de ijsschotsen - Infokramen - drank- en eetkramen -
  • Pannavoetbal - Henna Tattoo - rondleidingen in nieuwe MFC - Hardloopwedstrijd

    Activiteiten SCOUTINGGROEP OLIVIER VAN NOORT uit Rotterdam-Kralingen

  • broodjes Bakken, Klimmen-klauteren, Vossenjacht,
  • wateractiviteiten in de vijver bij de ijsschotsen Tijd: vanaf 13:10 uur.
  • LinC Sportbuurtwerker is aanwezig met een hardloopwedstrijd. Tijd:14:00-16:15 uur.

Programmawijzigingen onder voorbehoud.

Het programma is mede mogelijk gemaakt door samenwerking van: Buurtgroep Wonderwereld Fascinatio, WOP Fascinatio, Stichting LinC, DOCK opbouwwerk. Financieel mogelijk gemaakt door: Buurtgroep Wonderwereld, WOP, Gemeente Capelle aan den IJssel , Com.wonen, Dura Vermeer. Met dank aan de inzet van alle vrijwilligers.


Wijkoverlegplatform Fascinatio
Hierbij wordt u uitgenodigd voor het Wijkoverlegplatform Fascinatio op donderdag 24 september 2009 om 20.00 uur. De vergadering wordt gehouden in de Wonderkeet, Fascinatio Boulevard 704.

Agenda:

  • 1. Opening en welkom
  • 2. Vaststelling notulen van 28 mei 2009 )
  • 3. Ingekomen/ uitgaande post
  • 4. Mededelingen
  • 5. Lancering website
  • 6. Groen en onderhoud in de wijk
  • 7.a Oplevering MFC / stand van zaken oplossing ruimtegebrek voor de scholen Leerlingenaantallen/ aantal beschikbare lokalen/noodgebouw Vijfster.
  • 7.b Oplevering MFC / stand van zaken Beheer MFC
  • 8. Rondvraag
  • 9. Sluiting

Spreekuren

Voorafgaand aan de vergadering houdt wijkwethouder Joost Eerdmans spreekuur. Hiervan kunt u alleen gebruik maken na telefonische aanmelding op telefoonnummer 010- 2848232.

Buurtagent Jacques Lems is vanaf 19.30 uur aanwezig. Wilt u hem even onder vier ogen spreken, dan kan dat. Dit hoeft u niet van tevoren te melden.

De heer Ben Prijt opzichter Onderhoud Buitenruimte houdt die avond ook spreekuur vanaf 19.30 uur. Aanmelden hiervoor is niet nodig. De spreekuren worden gehouden in de Wonderkeet.

Het volgende WOP vindt plaats op: donderdag 26 november 2009.


Scolla goes Urban!
Op zaterdag 26 september opent wijkcentrum Schollevaar aan het Maria Danneels erf 20 weer haar deuren. Van 20:30 tot 00:00 vindt dan Hiphop don't Stop plaats! Alles wat met Urban te maken heeft zal de revue passeren, van rap en dans tot graffiti en lifestyle. DJ Smooth staat achter de draaitafels en onder andere Thug Rydahz en de Toon aangevers geven een spetterend optreden weg. Toegang vanaf 14 jaar en helemaal gratis!

Let er wel op dat er strenge huisregels gehanteerd worden. Er worden blaastesten afgenomen, tassen worden gecontroleerd en de beveiliging mag fouilleren. Zorg ook dat je legitimatie bij je hebt! Meer informatie? Kantoor LinC: 010 - 4584999, Ciciel Lala: 06 - 51199971, Wendy Rietveld: 06 - 33983015


Vergadering WOP Fascinatio
Op donderdag 24 september 2009, 20.00 uur vergadert het wijkoverlegplatform Fascinatio. Deze vergadering wordt voor de allerlaatste keer gehouden in De Wonderkeet, Fascinatio Boulevard 704. De agendapunten zijn nog niet bekend.

Spreekuren

  • Wijkwethouder: Voorafgaand aan de vergadering houdt wijkwethouder de hee Joost Eerdmans spreekuur. Hiervan kunt u alleen gebruikmaken na telefonische aanmelding via telefoonnummer 010 – 284 82 32. Het spreekuur begint om 19.00 uur in De Wonderkeet.
  • Buurtagent: Buurtagent de heer Jacques Lems houdt om 19.30 uur inloopspreekuur in De Wonderkeet.
  • Opzichter Onderhoud Buitenruimte Capelle a/d IJssel (OBC): De Heer Ben Prijt, opzichter OBC, houdt die avond ook spreekuur in De Wonderkeet vanaf 19.30 uur. Ook hiervoor is aanmelden niet nodig.
  • Technisch Vragenuurtje: Het maandelijks Technisch Vragenuurtje is afgeschaft. Vanaf nu heeft dat plaats voor aanvang van de WOP-vergadering. De inloop is vanaf 19.00 uur. In wisselende diensten ontmoet u hier de heren De Blécourt, Özmen, Van Beurten en/of Middelkoop.

Het eerste hierna volgende WOP vindt plaats op donderdag 26 november 2009 in het nieuwe multifunctionele centrum aan het Solisplein.

Wijkfeest

Daags na de officiële opening van het MFC-complex heeft op zaterdag 26 september aanstaande het knallende jaarwijkfeest voor het eerst plaats op het Solisplein. Dit betreft een gezamenlijke activiteit van onder meer LinC jongerenwerk, DOCK bewonersondersteuning, WOP Activiteitengroep en buurtgroep Wonderwereld Fadcinatio. Wethouder Micle Jaliens wordt verzocht een unieke openingshandeling te verrichten.


Gemeente gaat wijkgerichter werken
De gemeente Capelle aan den IJssel gaat wijkgerichter werken. Doel hiervan is om bewoners in een vroeg stadium te betrekken bij het beleid voor hun wijk. Om dit te bereiken wil de gemeente zich samen met bewoners en maatschappelijke organisaties inzetten.

Voor elke wijk wordt een toekomstagenda en wijkplan opgesteld, waarin samen met bewoners ambities, knelpunten en zorgen op buurt- en wijkniveau worden vastgelegd. De toekomstagenda wordt iedere vier jaar gemaakt. Op basis van die agenda wordt een wijkplan voor twee jaar opgesteld.

In de notitie ‘Effectief wijkgericht werken’ geeft het Capelse college aan hoe wijkgericht werken precies wordt aangepakt. De notitie wordt vandaag vrijgegeven voor overleg met de Wijkoverlegplatforms (WOP’s) en betrokken organisaties als politie en maatschappelijke organisaties.


Wethouder neemt fietsnieten in gebruik
Op donderdag 17 september om 10.00 uur neemt wethouder Joost Eerdmans achttien fietsnieten in gebruik. Dat zijn stalen rechthoekige hekjes in de vorm van een nietje, waaraan een fiets bevestigd kan worden. Hij doet dit in verband met de Week van de Vooruitgang die van 14 tot en met 19 september plaatsvindt. Met het thema ‘voor een beter (leef)klimaat’ staat het licht deze week op groen voor duurzame mobiliteit. De fietsnieten stimuleren fietsverkeer en daarmee duurzame mobiliteit. De fietsnieten staan op het Stadsplein in de passage tussen de Blokker en de Bibliotheek.

De gemeente werkt op dit moment aan een Fietsplan waarin fietsparkeren een prominente plaats inneemt. Het aanbrengen van de fietsnieten is een eerste stap om tot een beter fietsklimaat te komen. Het is de bedoeling om de komende jaren nog meer fietsnieten te plaatsen.


Sluiting

De Wonderkeet

Per 1 oktober aanstaande wordt het (tijdelijke) multifunctioneel gebruik van De Wonderkeet beëindigd. De allerlaatste handeling heeft plaats ’s avonds de 24ste wanneer daar de WOP-vergadering plaatsvindt.

De resterende week erna moet De Wonderkeet bezemschoon opgeleverd te worden en worden de gebruikers verzocht hun eigendommen mee te nemen. Zo’n vijf jaar heeft De Wonderkeet dienst gedaan. Het kan zijn dat het gebouw nog dienst gaat doen tot 2012 als bouw-/opzichterskeet gedurende de realisatie van de vierde en laatste bouwfase.

Inmiddels is het MFC Fascinatio aan het Solisplein opengesteld en is er een beheerder van het gebouw aangesteld. Dat is mevrouw Wilmar Pater.


Bijeenkomst WOP Schenkel
Op dinsdag 8 september 2009, 20.00 uur vergadert het Wijkoverlegplatform Schenkel in buurthuis 'De Wel', Bongerd 2a.

Op de agenda staan de volgende onderwerpen:

  • 20.00-20.15 uur: Opening, mededelingen, notulen vorige vergadering. dd 12 mei 2009
  • 20.15-20.30 uur: FORUM - Stel uw vraag aan de juiste persoon!
  • 20.30-20.45 uur: Henk Bouwer (Gemeente Capelle) licht ons in over de nota 'Waterberging'. Hoe houden we in Schenkel de komende jaren onze voeten droog?
  • 20.45-21.00 uur: Jethro Rasing geeft de resultaten van een enquête over de verkeerssituatie Bermweg + Kralingseweg
  • 21.00-21.10 uur: Pauze
  • 21.10-21.25 uur: Dirk Ligtermoet maakt voor de Gemeente Capelle een 'Fietsplan' en komt vertellen hoe u uw wensen kenbaar kunt maken
  • 21.25-21.35 uur: St. Dock licht het nieuwe 'Werkplan' voor Schenkel toe.
  • 21.35-22.00 uur: Diverse 'updates' over 1. Wijkwinkel 2. De actie 'Alcoholvrij Schenkel' 3. Landmarks

Elke bewoner van Schenkel wordt uitgenodigd om deze vergadering bij te wonen. Het gaat immers over de wijk waarin u woont!

Spreekuren

  • wijkwethouder: de heer Aart-Jan Moerkerke houdt voorafgaand aan de vergadering spreekuur. Indien u hem wilt spreken, kunt u hiervoor een afspraak maken via telefoonnummer 010-2848232.
  • buurtagent: de heer Jacques Lems houdt een half uur voor aanvang van de WOP vergadering spreekuur. Een afspraak is niet nodig.
  • opzichter Onderhoud Buitenruimte Capelle a/d IJssel (OBC): de heer Jaap Rietveld houdt ook een half uur voor aanvang van de vergadering spreekuur. Ook hiervoor is een afspraak niet nodig. De spreekuren worden gehouden in De Wel.

Datum volgende WOP : dinsdag 17 november 2009

Meer informatie? De wijkcontactfunctionaris bij de gemeente Capelle aan den IJssel is mevrouw Ineke Ruijzing, tel. 010-284 87 23.


DOE M€€ en krijg tot €250 terug
Per 1 augustus is de Kortingsbrief Sport&Cultuur opgevolgd door de Doe Mee- regeling. De bestedingsdoelen zijn met deze participatieregeling voor Capelse kinderen ruimer dan voorheen. Langs deze weg wil ik u als bestuurder van een WOP kort informeren over de Doe Mee- regeling:

Samenvatting regeling

Alle kinderen vinden het belangrijk om erbij te horen. Ze willen meedoen met activiteiten zoals sport, muziek, dans en uitjes. Wij vinden het belangrijk dat alle kinderen ook mee kúnnen doen. Daarvoor is deze regeling. Laat Capelse kinderen meedoen.

Voor wie is de DOE M€€-regeling?

De DOE M€€-regeling geldt voor ieder kind dat: op 1 augustus 2009 tussen de 4 en 18 jaar is; staat ingeschreven in de gemeente. Het inkomen van de ouders is voor een alleenstaande ouder maximaal € 1330,- en voor gehuwden/samenwonenden maximaal € 1475,- per maand.

Wat is de DOE M€€-regeling en wat vergoeden we?

Met de DOE M€€-regeling wordt per kind tot € 250 per jaar terugkrijgen voor activiteiten op gebied van sport, cultuur en recreatie. Onder meer voor de volgende activiteiten: muziekles sportclub materiaal en kledingkosten verbonden aan activiteit in het kader van kunst, cultuur of sport museumkaartjes museumjaarkaart Cultureel Jongeren Paspoort (CJP) Rotterdampas (daarmee kunt u veel korting krijgen op activiteiten in de regio) schriftelijke cursussen scouting speeltuinvereniging buurtvereniging speel-o-theek activiteiten Volksuniversiteit schoolreisjes en schoolexcursies bioscoopkaartjes abonnement op een tijdschrift een dagje uit tot maximaal € 50,- .

Voorlichting op 15 september

Op 15 september zijn er van 16.00- 17.00 uur en van 19.00- 20.00 uur voorlichtingsbijeenkomsten voor verenigingen/clubs en het maatschappelijk middenveld in het gemeentehuis. Naast een korte presentatie is er ook gelegenheid om vragen te stellen. U bent van harte welkom. Vanwege de faciliteiten stellen wij het op prijs als u zich van te voren wilt aanmelden.

Communicatie

Voor de Doe Mee- regeling worden communicatiemiddelen ontwikkeld. Zo hebben alle ouders met kinderen tussen de 4 en 18 jaar begin augustus een ansichtkaart met informatie over de regeling gekregen. Klanten van Sociale Zaken hebben de brochure (met waardecoupons) met aanvraagformulier ontvangen.


WOP Middelwatering 3 september 2009
Hierbij nodigen wij u uit voor de vergadering van het Wijkoverlegplatform (WOP) Middelwatering op donderdag 3 september 2009 om 20.00 uur.

Inloop vanaf 19.30 uur. De vergadering wordt gehouden op het gemeentehuis, Rivierweg 111. De agenda luidt:

  • 1e Opening en vaststellen agenda.
  • 2e. Mededelingen.
  • 3e. De heer L. Verschoor (afdeling Stedelijke Ontwikkeling) Een presentatie over bestemmingsplan Middelwatering.
  • 4e. Werkgroepen.
  • 5e. Verslag en actielijst vergadering 26 mei 2009 en projectenlijst (toegevoegd).
  • 6e. Rondvraag.
  • 7e. Sluiting.

Spreekuur wijkwethouder.

Een uur voorafgaand aan de vergadering houdt de wijkwethouder de heer Jaliens spreekuur. Hiervoor kunt u alleen gebruikmaken na telefonische aanmelding op telefoonnummer 010 2848234. Het spreekuur vindt plaats op het gemeentehuis.

Spreekuur buurtagenten.

De buurtagenten, de heer P. Tilro en de heer R. de Brie houden spreekuur een half uur voor de aanvang van de WOP Middelwatering (vanaf 19.30 uur) Dit vindt ook plaats in het gemeentehuis.

Spreekuur Opzichter Onderhoud Buitenruimte Capelle aan den IJssel.

De heer Ben Prijt, opzichter OBC, houdt die avond ook spreekuur in het gemeentehuis vanaf 19.30 uur.

De volgende WOP Middelwatering vindt plaats op Woensdag 18 november 2009.


Workshops kinderyoga
Vanaf september start Stichting LinC met het aanbieden van workshops kinderyoga. Deze workshops vinden wekelijks plaats en duren zes weken lang. Ze vinden plaats op diverse locaties in verschillende wijken. Meedoen kost in totaal € 3,00. Je moet in groep 5, 6, 7 of 8 zitten. Dit is de kans om kennis te maken met kinderyoga! Yoga is al heel erg oud en komt uit India. Tijdens kindery

oga worden er leuke oefeningen en bewegingen gedaan, die goed zijn voor je lichaam, je wordt er sterk en soepel van. Elke week wordt er gewerkt met een thema, dit kan 'het oerwoud' zijn, of 'herfst' of 'dieren'. Door aan yoga te doen worden je gedachten rustiger en kun je je beter concentreren.

Sommige houdingen maken je sterk van binnen. Anderen helpen je als je boos bent of zenuwachtig of geven je juist meer energie.

  • Oostgaarde:
    Data: 24 september, 1 oktober, 8 oktober, 15 oktober, 29 oktober en 5 november. Locatie: CBS de Horizon, locatie Koggerwaard Tijd: 15:30 uur tot 17:30 uur

  • Middelwatering:
    Data: 12 november, 19 november, 26 november, 3 december, 10 december en 17 december. Locatie: Montessori, Reigerlaan Tijd: 15:30 uur tot 17:30 uur

  • Capelle-West:
    Data: 9 november, 16 november, 23 november, 30 november, 7 december en 14 december Locatie: Buurtcentrum Capelle West, Willem Barentszstraat Tijd: 15:30 uur tot 17:30 uur

Er kunnen maximaal 10 kinderen meedoen. Inschrijven kan alleen via bsn@lincapelle.nl. Geef hierbij duidelijk aan om welke workshop het gaat.


LUNCHCONCERT ISALA THEATER
Op donderdag 15 oktober a.s. vindt in het Isala Theater weer een Lunchconcert plaats, georganiseerd door de Werkgroep Muziek van het WOP-Middelwatering i.s.m. het Prinses Christina Concours en Het Meldpunt. Het lunchconcert wordt traditiegetrouw verzorgd door laureaten van het Prinses Christina Concours, dus dé jonge toptalenten van Nederland. Deze keer treden op Niek Baar (1991,viool) en Elsbet Remijn (1988, piano).

Voor het Lunchconcert zijn kaarten á € 1.- , inclusief koffie/thee, verkrijgbaar bij de kassa van het Isala Theater. Het theater is open van 12.15-13.45 uur, het concert is van 12.45-13.15 uur. Voor vervoer kunt u zo nodig contact opnemen met Het Meldpunt, tel. 010-4501344.


Zorg voor Capelse vrijwilligers
In het buurthuis, bij sport- en culturele verenigingen, bij zorginstellingen en kerken, overal doen vrijwilligers belangrijk werk. Daarom willen we goed voor onze vrijwilligers zorgen. In het buurthuis, bij sport- en culturele verenigingen, bij zorginstellingen en kerken, overal doen vrijwilligers belangrijk werk. Daarom willen we goed voor onze vrijwilligers zorgen. Vanaf 1 oktober worden deze onbetaalde hulptroepen in Capelle aan den IJssel automatisch verzekerd.

In Capelle zijn er bij ruim 160 organisaties duizenden vrijwilligers aan het werk. Dit zijn begeleiders bij buurtwerk, bewoners die zich laten horen in het Wijk Overleg Platform, natuurlijk de onmisbare enthousiastelingen bij sport- en andere verenigingen en nog vele anderen. Vanaf oktober zijn meer vrijwilligers gemakkelijker en beter verzekerd.

Wie is een vrijwilliger?

Een vrijwilliger verricht onverplicht en onbetaald werkzaamheden in organisatorisch verband. Een vrijwilliger zet zich in voor anderen en/of de samenleving in het belang van de maatschappij.

Meer vrijwilligers verzekerd

Veel meer onbetaalde medewerkers kunnen als er ongelukje gebeurt, terugvallen op deze verzekering. De vrijwilligers die werken voor vrijwilligersorganisaties als ANBO en Stichting Pallieter waren al verzekerd. Nieuw is dat vrijwilligers van professionele organisaties, bijvoorbeeld zorginstellingen, gebruik kunnen maken van deze polis. Alle organisaties hebben een brief ontvangen. Scholieren die maatschappelijke stages lopen vallen niet onder deze regeling. Ook de vrijwillige brandweerlieden en politiemensen niet, omdat voor hen speciale rechtspositieregelingen zijn getroffen. Voor mantelzorgers is een aangepaste dekking geregeld.

Minder regels

De nieuwe verzekering scheelt een hoop werk. Op dit moment zijn veel vrijwilligers al via de gemeente verzekerd, maar de organisaties waar zij werken moeten hun namen en werkuren bijhouden. Aan dit administratieve gedoe komt nu een einde. Organisaties hoeven hun vrijwilligers niet langer vooraf aan te melden. Zij melden zich pas als er schade is. Via de onze website kunnen ze een formulier downloaden en digitaal naar de gemeente sturen. Daarnaast is de verzekering uitgebreid. Er is een rechtsbijstandverzekering aan toegevoegd. De voorlopige polis en meer informatie vindt u op de website www.capelleaandenijssel.nl. De verzekering is een aanbod van de gemeente, omdat we er zeker van willen zijn dat alle vrijwilligers gratis en eenvoudig verzekerd zijn. Organisaties zijn niet verplicht hiervan gebruik te maken. Als de organisatie waar u voor werkt al een goede verzekering heeft, dan kunt u daar natuurlijk gebruik van blijven maken

Klik hier voor de polisvoorwaarden!

Klik hier voor de polisdekking!


Gemeente vraagt mening Capellenaren
De gemeente Capelle aan den IJssel vindt de mening van Capellenaren erg belangrijk. Daarom wordt dit jaar voor de zesde maal de Bewonersenquête uitgevoerd: een grootschalig onderzoek onder 7200 Capellenaren. Doel hiervan is de dienstverlening van de gemeente en de leefbaarheid in de woonwijken te verbeteren.

De Bewonersenquête wordt iedere twee jaar uitgevoerd. Deelnemers krijgen een vragenlijst toegestuurd. Hierin staan onder meer vragen over hoe tevreden ze zijn over hun buurt, over de veiligheid in Capelle, de bereikbaarheid van de gemeente en de waardering voor gemeentelijke communicatiemiddelen. Met de uitkomsten van deze enquête krijgt het bestuur inzicht in de meningen en behoeften van de Capellenaar. Daarop wordt het gemeentelijke beleid vervolgens zoveel op afgestemd. De uitkomst van de enquête wordt eind november verwacht.


Jongerenfestival TXT4you! castingplek ‘Pizzamaffia’?
Khalid Boudou vertelde afgelopen vrijdag op het jongerenfestival TXT4you! dat zijn boek ‘Pizzamaffia’ verfilmd gaat worden en riep de jongeren op zich aan te melden voor het castingevent. Khalid Boudou was een van de drie gasten op het succesvolle door Bibliotheek aan den IJssel georganiseerde jongerenfestival TXT4you!

Vele jongeren hebben deze middag plezier rondom tekst beleefd. Zo hebben ze aandachtig geluisterd naar de gedichten van Daniël Dee. Jonge jurywinnares Maren Stoffels vertelde hoe een boek tot stand komt.

De jongeren hebben ook niet stil gezeten. Ze hebben zichzelf naar hartelust in de kaft van een boek geplaatst door te bookfacen, op de Wii gespeeld en via de (f)luisterwand naar boeken geluisterd. Ook de workshops strip- en cartoontekenen en ‘maak je eigen 1 minuut filmtrailer’ brachten veel levendigheid op het festival.


JONGERENCENTRUM

CAPELLE AAN DEN IJSSEL

Op dit moment wordt het nieuwe Jongerencentrum in Capelle aan de IJssel gebouwd. Het Jongerencentrum komt aan de Pelikaanweg vlakbij de Koperwiek en moet DE plek worden voor ALLE jongeren uit Capelle aan de IJssel. Voor het jongerencentrum moet nog een naam bedacht worden en daar hebben we jou voor nodig…

Dus bedenk DE nieuwe naam en win een Ipod Nano 16 GB in een kleur naar jouw keuze.

  • De naam moet jongeren aanspreken
  • De naam moet een binding hebben met Capelle aan de IJssel
  • De naam moet makkelijk te gebruiken zijn voor website en dergelijke.

Mail de naam die jij bedacht hebt met je motivatie naar martijn@lincapelle.nl voor 23 oktober en win een Ipod Nano. www.jongerencentrumcapelle


Dierendag Buurtcentrum de Fluiter
In samenwerking met WOP Middelwatering organiseert Buurtcentrum de Fluiter aan de Merellaan 354, de opening van de foto-expositie Baasje Beestje op zondag 4 oktober van 14.00 uur tot 16.00 uur.

Een fotoproject waar het afgelopen jaar de wijkbewoners met hun dieren zijn gefotografeerd door Menno Leutscher. Op dierendag zijn niet alleen de baasjes welkom maar ook alle dieren en knuffeldieren.

Programma

  • 14.00 uur opening expositie door de heer Henk Beugeling, directeur Stichting Dierenopvang Rijnmond.
  • 14.00 tot 15.30 uur gratis spreekuur door dierarts Branko Grbovic van de dierenkliniek Zuidplas uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Kinderen die geen huisdier hebben kunnen ook met hun knuffeldier langskomen op het spreekuur van de dierenarts.
  • De hele middag gratis traktaties voor zowel de baasjes als de beestjes. Voor de kinderen schminken, en neem zelf een oud T-shirt mee, dan kun je daar met textielverf je lievelingsdier op schilderen.

Voor informatie kunt u op donderdag en vrijdagochtend van 10.00 uur tot 12.00 uur bellen naar Buurtcentrum de Fluiter, Merellaan 354, 2903 GM Capelle aan den IJssel, telefoonnummer 010-4519755.


uitnodiging

WOP

's-Gravenland

Hierbij nodigen wij u uit voor het Wijkoverlegplatform 's-Gravenland op donderdag 1 oktober 2009. De vergadering wordt gehouden in Intermezzo, Puccinistraat 86b en begint om 20.00 uur. Bij aanvang een voorstel worden gedaan met betrekking tot de te agenderen onderwerpen.

Agendapunten

  • Opening Eddy Patty
  • Ingekomen stukken en mededelingen Eddy Patty
  • Voortgang Buurt ouder project Novita Metz, st. Dock Diederik van Meenen
  • Voortgang Nieuw Wijkcentrum Cees van de Heuvel, Wijkwethouder gemeente Capelle a/d IJ
  • Locatie Jop's Daniel Mes, gemeente Capelle a/d IJ
  • Voortgang oprichting werkgroep Jeugd Michel Redeker, st. Dock
  • Wijk leefbaarheid budget Philip Lebbink * procedure aanvragen 2010
  • Verslag 29 mei 2009 + projectenlijst ) Eddy Patty
  • Rondvraag Eddy Patty
  • Borrel

Spreekuren:

Wijkwethouder Cees v.d. Heuvel houdt voor aanvang van de bijeenkomst spreekuur voor bewoners van 's-Gravenland. Wilt u daarvan gebruik maken, meldt u zich dan aan via telefoonnummer 010 - 2848234. De opzichter van onderhoud buitenruimte Ben Prijt en buurtagenten Willem van Zetten zijn vanaf 19.30 uur aanwezig. Wilt u hen even onder vier ogen spreken, dan kan dat. Dit hoeft u niet van tevoren te melden. De spreekuren worden gehouden bij Intermezzo.

De volgende WOP vergadering vindt plaats op donderdag 19 november 2009


www.fascinatio.nl de lucht in!
Op zaterdag 26 september lanceert Fascinatio haar nieuwe website. De website is een initiatief van WOP Fascinatio en Buurtgroep Wonderwereld Fascinatio. De officiële onthulling wordt gedaan door wethouder Micle Jaliens.

Wat kunnen de bewoners er vinden?

Op de website kunnen de bewoners terecht voor het laatste nieuws uit de wijk en de verschillende activiteiten die worden georganiseerd. Ook vinden zij er nieuwsbrieven, foto's, agenda's en verslagen van de WOP-vergaderingen en informatie over de verschillende organisaties en bedrijven in Fascinatio.

Waarom een website?

In Fascinatio zijn verschillende organisaties en bedrijven actief. Er was geen centraal informatieplatform over de wijk voor bewoners. Met de komst van de nieuwe website kan de bewoner snel en makkelijk relevante informatie vinden. Daarnaast bevordert de website de interactie tussen de bewoners en de verschillende partijen.



Zinderende muziek in Van Cappellenhuis

  • Zondag 27 september, 13.00-15.00 uur. Theaterworkshop “ROMEO EN JULIA”. Ongeveer in 1595 schreef Shakespeare het verhaal Romeo en Julia. Een verhaal vol liefde en afgunst, onderwerpen, die vandaag de dag nog steeds heel hot zijn. In deze toneelworkshop spelen we een aantal scènes uit dit verhaal en maken zo kennis met toneelspelen. De workshop wordt gegeven door Silvia la-Vos van Jongerentheater Quint. Leeftijd: 10 -12 jaar. Maximaal 20 deelnemers. Entree: € 5,--

  • Zondag 11 oktober, 13.00 – 16.00 uur. Dansproject “STEVIG IN JE SCHOENEN”. O.l.v. Nadine Cordowinus (balletdanseres en dansdocent) en m.m.v. Carla Groot, is er na een inspirerende verhalende inleiding met demonstraties van dansbewegingen, een dansworkshop, waarbij “schoenen/schoeisel” in alle soorten en maten het leidende thema vormen. Na een pauze met wat lekkers wordt er geoefend om tenslotte met de groep een korte demonstratie te geven aan ouders en andere belangstellenden. Leeftijd: 7 – 12 jaar. Maximaal 25 deelnemers. (Groot)ouders gratis toegang bij de demonstratie. Entree: € 5,-

  • Zondag 18 oktober, aanvang 15.00 uur. Zigeunerensemble SINTIROMARUS. Feestelijke presentatie van hun eerste cd “LATCHO DROME” met live optreden. Blichta Hoopman (viool), Noa Eyl (viool), Anatoli Korchebine (piano) en Dani Luca (cymbaal) hebben als zigeunerensemble met groot succes in het Isala Theater opgetreden en hebben eerder ieder afzonderlijk, als laureaten van het Prinses Christina Concours, de sterren van de hemel gespeeld in het Isala Theater en de Dorpskerk met een klassiek programma. Ze hebben een perfecte beheersing van de techniek en een onbegrensde muzikaliteit en maken furore in binnen- en buitenland. Entree € 5,-

Reserveren tijdens kantooruren bij de receptie van het Van Cappellenhuis, Dorpsstraat 164, 2903 LB Capelle a/d IJssel, tel. 010-284 20 26 of via e-mail info@vancappellenhuis.nl,. Zie voor nadere informatie www.vancappellenhuis.nl.


Kom naar 55+ lifestyledag !
Kom naar de 55+ lifestyledag op donderdag 22 oktober 2009 Sportieve start met Olga Commandeur Niemand minder dan Olga Commadeur (bekend van het TV-programma Nederland in beweging) verzorgt met een warming-up een sportieve start van de 55+ lifestyledag op donderdag 22 oktober a.s. Dit evenement voor de Capelse 55-plusser vindt plaats van 10.00 tot 17.00 uur in de twee sporthallen op Sportpark Schenkel aan de Capelseweg. De toegang is gratis. Onder het motto 'Blijf in beweging' worden informatie en activiteiten gepresenteerd rondom thema's als: sport en bewegen, wonen, mobiliteit, hobby's en ontspanning, vrijwilligerswerk, gezondheid en beauty en verzorging. In de eerste week van oktober ontvangen alle Capellaren vanaf 55 jaar een persoonlijke uitnodiging met meer informatie over het programma.

De 55+ lifestyledag is de opvolger van de Seniorenbeurs. Gekozen is voor een nieuwe eigentijdse naam, waaruit blijkt dat 55+plussers bewust inhoud geven aan de invulling van hun dagelijkse leven.


Kom naar jongerenfestival TXT4you!
Op vrijdagmiddag 25 september 2009 organiseert Bibliotheek aan den IJssel het gratis jongerenfestival TXT4you!. Het eerste Capelse jongerenfestival rondom tekst en het 4you! is een feit geworden. Kom kijken naar Maren Stoffels, Khalid Boudou, Daniël Dee in het Isala Theater! Het Isala Theater zal deze vrijdagmiddag omgetoverd worden tot het festivalterrein van bibliotheek aan den IJssel waar jongeren tussen de 12 en 18 jaar onder andere kunnen kiezen tussen de voordrachten van aansprekende (jongeren)auteurs, het volgen van een strip- en cartoonworkshop, het wegdromen bij een 4you!luisterboek of hun eigen stapelgedicht maken. Locatie: Isala Theater, Tijd: 14.30-18.00 uur , Entree: Toegang gratis Meer informatie op http://aandenijssel4you.hyves.nl Of mail uw vraag naar 4you@bibliotheekaandenijssel.nl


Optredens in het Van Cappellenhuis
  • Zondag 27 september 13.00-15.00 uur. Theaterworkshop “ROMEO EN JULIA”. Ongeveer in 1595 schreef Shakespeare het verhaal Romeo en Julia. Een verhaal vol liefde en afgunst, onderwerpen, die vandaag de dag nog steeds heel hot zijn. In deze toneelworkshop spelen we een aantal scènes uit dit verhaal en maken zo kennis met toneelspelen. De workshop wordt gegeven door Silvia la-Vos van Jongerentheater Quint. Leeftijd: 10 -12 jaar. Maximaal 20 deelnemers. Entree: € 5,--

  • Zondag 11 oktober 13.00 – 16.00 uur. Dansproject “STEVIG IN JE SCHOENEN”. O.l.v. Nadine Cordowinus (balletdanseres en dansdocent) en m.m.v. Carla Groot, is er na een inspirerende verhalende inleiding met demonstraties van dansbewegingen, een dansworkshop, waarbij “schoenen/schoeisel” in alle soorten en maten het leidende thema vormen. Na een pauze met wat lekkers wordt er geoefend om tenslotte met de groep een korte demonstratie te geven aan ouders en andere belangstellenden. Leeftijd: 7 – 12 jaar. Maximaal 25 deelnemers. (Groot)ouders gratis toegang bij de demonstratie. Entree: € 5,-
Reserveren tijdens kantooruren bij de receptie van het Van Cappellenhuis, Dorpsstraat 164, 2903 LB Capelle a/d IJssel, tel. 010-284 20 26 of via e-mail info@vancappellenhuis.nl,. Zie voor nadere informatie www.vancappellenhuis.nl.


Creatief schrijven verbindt je hoofd met je hart.
Workshops “Kennismaken met Creatief Schrijven” bij de Work-Shop

Bij Intermezzo kun je op donderdagavond 10 september en woensdagochtend 16 september kennismaken met Creatief Schrijven. De workshop wordt begeleidt door Edith Bosma. Zij geeft diverse cursussen Creatief Schrijven en leidt het maandelijks Schrijfcafe in In den Boekenkast in Capelle a/d IJssel.

Deze specifieke manier van schrijven zorgt voor verrassende inzichten, leert je meer naar jezelf luisteren en stil te staan bij de dingen die belangrijk voor je zijn. Het zorgt bovendien voor ontspanning. Met Creatief Schrijven schrijf je rechtstreeks vanuit je hart. Een veel gehoorde reactie van deelnemers is : ik wist niet dat ik zoveel creativiteit in mij had.

In de workshop wordt uitleg gegeven over deze speciale manier van schrijven. Aan de hand van verschillende soorten schrijfoefeningen kun je ervaren wat creatief schrijven is. Als inspiratiebronnen wordt gebruik gemaakt van associaties, tekstfragmenten en beeldmateriaal.

Data en tijd : Donderdagavond 10 september, 19.30 uur – 21.30 uur Woensdagochtend 16 september, 10.00 – 12.00 uur Inloop : half uur voor aanvang voor een kop koffie of thee (donderdag vanaf 19.00 uur, woensdag van 09.30 uur). Na afloop is er gelegenheid tot vragen stellen. Heb je interesse, maar kun je niet op deze datum, laat het mij weten dan kunnen we iets anders afspreken.

Informatie : Adres : Stichting Wijkbelangen Intermezzo Puccinistraat 86b 2901 GL Capelle aan den IJssel ('s-Gravenland) Deelname is € 5,- (inkl. consumpties) Meenemen : pen en papier

Aanmelden bij Edith Bosma : 06 24 62 95 73 of edithbosma@bewustnaarbalans. Voor meer informatie kun je telefonisch terecht of op www.luisterennaarjezelf.nl.


Acht Capellenaren krijgen de Nederlandse nationaliteit
Op maandag 31 augustus krijgen acht inwoners van Capelle aan den IJssel in het gemeentehuis door burgemeester Joke van Doorne de papieren uitgereikt die horen bij de Nederlandse nationaliteit. De feestelijke ceremonie vindt plaats in de trouwzaal van het gemeentehuis aan de Rivierweg 111.

In totaal wordt aan acht volwassenen het Koninklijk Besluit uitgereikt. Alle nieuwe Nederlanders krijgen het boekje ‘Hoe hoort het eigenlijk in Nederland’ mee naar huis.

Het Nederlanderschap kan alleen worden verkregen nadat het Koninklijk Besluit of de optieverklaring persoonlijk is uitgereikt. Vanaf 1 maart 2009 geldt dat voor het verkrijgen van het Nederlanderschap door optie of naturalisatie, het afleggen van de ‘verklaring van verbondenheid’ onderdeel is van de verkrijging van het Nederlanderschap. Dit houdt in dat de mensen het Nederlanderschap verkrijgen, weten dat de Nederlandse wetten voor hen gelden. U bent hierbij van harte welkom.


Open Monumentendag 2009
Open Monumentendag wordt op 12 septmeber in Capelle voor de 23ste keer georganiseerd door de Historische Vereniging Capelle aan den IJssel; deze keer in samenwerking met het Van Cappellenhuis, de Kunstmarkt, de Dorpskerk en de Kunstkring Capelle. Het landelijk thema is 'OP DE KAART'.

Ook in Capelle worden een aantal monumenten met nadruk 'op de kaart gezet' tijdens Open Monumentendag. Allereerst het pas gerestaureerde Beijerinckgemaal, maar ook de Oude Begraafplaats aan de Nijverheidstraat, met de zojuist afgeronde inventarisatie van de graven aldaar, verdient speciale aandacht. Daarnaast zijn de Dorpskerk en het Van Cappellenhuis met op de Kerklaan de Kunstmarkt zeker een bezoek waard.

Om 10.00 uur opent wethouder C. van de Heuvel de Kunstmarkt bij de Dorpskerk. Hij geeft daarmee tevens het startsein voor de Open Monumentendag-activiteiten.


CultuurMarkt 10 jaar!
De CultuurMarkt luidt op 12 september het nieuwe Culturele seizoen in en biedt de inwoners van Capelle aan den IJssel een overzicht wat er in het komende seizoen wordt aangeboden. De Capelse culturele instellingen presenteren zich die dag aan het publiek op diverse podia en kramen in het Isala Theater, Bibliotheek aan den IJssel en op het Stadsplein. Alle organisaties, groot en klein, zetten op deze dag hun beste beentje voor om hun activiteiten naar voren te brengen op de volgende gebieden: Jongeren, Wereldculturen, Zang (individueel en koren), Muziek, Dans, Theater, Sociaal Cultureel Werk, Beeldende Kunst, Cultureel Erfgoed en Media. Het Isala Theater, Bibliotheek aan den IJssel en Stichting LinC Jongerenwerk bieden ruimte en faciliteiten aan of verzorgen een programmaonderdeel en zijn hiermee grote samenwerkingspartners. De samenwerking tussen alle instellingen binnen het gehele culturele veld in Capelle aan den IJssel is uniek en resulteert in een Cultuurmarkt die jaarlijks meer bezoekers telt.

Vol enthousiasme is al maanden gewerkt aan de plannen voor de 10de uitvoering van de CultuurMarkt. We willen dit tweede lustrum een extra feestelijk tintje meegeven mede als blijk van waardering naar alle culturele instellingen met hun vrijwilligers, die zich jaarlijks inzetten om van de Cultuurmarkt een succes te maken. Noes Fiolet Studio's uit Capelle zet een spectaculaire opening neer om 11.30 uur met een zangeres en zo’n 50 dansers waaronder enkele bekenden van het TV-programma So you think you can dance! De openingsact zal plaatsvinden op een speciaal podium voor het Isala Theater. Daarna vieren wij de 10e verjaardag van de CultuurMarkt met een bonte Parade (optocht) waarbij deelnemers en genodigde groepen achter EMM (het fanfarekorps) aan over het plein paraderen.

Vervolgens gaat het programma van start met veel zang, dans en muziek. Bezoekers kunnen kiezen uit een groot aanbod podiumoptredens. Bovendien is het gezellig wandelen langs de feestelijke informatiekramen en genieten van een hapje of een drankje. Voor kinderen is er een leuk BSN programma in en rond de bibliotheek, de jongeren hebben een eigen stuk plein buiten en tegen14.30 uur presenteert LinC een groot meezingfestijn op het Stadsplein.

De programmaboekjes zijn op te halen bij de het CIC, alle vestigingen van de bibliotheek en het gemeentehuis. Het boekje is ook te downloaden op www.cultureelinformatiepunt.nl. Kom kijken naar de spectaculaire opening om 11.30 uur bij het Isala Theater om daarna te genieten van een geweldig programma. Organisatie Stichting De Cultuurpromenade. www.cultureelinformatiepunt.nl


Uitnodiging en agenda WOP Bijeenkomst in de Trefterp.
Datum: donderdag 10 september 2009, ·De Gaarde, De Vallei 2 Onderwerp/thema: Ouder worden in Oostgaarde en op een prettige wijze samenleven met elkaar met voldoende activiteiten en zorg..

Geachte Oostgaarde bewoner,

Op de meest recente WOP bijeenkomst van 11 juni 2009 is er een belangrijke stap gezet in het bespreekbaar maken en krijgen van de diverse onderwerpen die zich verhouden met de jeugd in Capelle a/d IJssel en met name natuurlijk onze wijk Oostgaarde. Tijdens deze bijeenkomst werd al snel duidelijk dat er goed geluisterd moet worden naar de behoeften van de jeugd en de directe invulling daartoe. Ook de diverse hulpverlenende instanties inclusief de Gemeente zijn in de diverse discussies en standpunten gehoord waarbij het WOP Oostgaarde haar rol als bruggenbouwer duidelijk en succesvol in heeft genomen. De uitkomsten en fasering zullen op korte termijn bekend gemaakt worden. Daarbij zal door het WOP Oostgaarde tevens de jeugdraad van Capelle nader betrokken worden. Graag willen wij met deze aankondiging nu uw aandacht vestigen op een nieuw thema en structureel terugkerend onderwerp ‘Ouder worden en samenleven in de wijk Oostgaarde’.

Het thema zal zich o.a. richten op de jongste ontwikkelingen rondom het inrichten door de gemeente van een gemeenschappelijk ontmoetingsplek in de Roo of juist het inrichten van een plek waar jong en oud gezamenlijk aan – al dan niet gemeenschappelijke – activiteiten kunnen deelnemen. Wellicht is een standpunt dat er voldoende activiteiten zijn voor ouderen, samen een kopje koffie kunnen drinken, een kaartje leggen of biljart spelen. Deze sociale activiteiten, elkaar ontmoeten in een ontspannen sfeer is belangrijke voor velen. Het realiseren van projecten waar oud en jong elkaar ontmoeten, boodschappenservice en koffie-uurtjes zijn veel gehoorde geluiden. Dit kan samen met scholen, buurthuizen of jongerenteams. ‘’Jongeren zijn de vrijwilligers en mantelzorgers van de toekomst, dan is het juist belangrijk om aandacht te hebben voor elkaar en zodoende ook te leren van elkaar’’.

Wij hopen uw aandacht voldoende getrokken te hebben met bovenstaande prikkelende standpunten en zien graag uit naar uw komst voor de bijeenkomst op 10 september 2009 in de Gaarde! Tijdens deze bijeenkomst is de Gemeente Capelle natuurlijk sterk vertegenwoordigd evenals de diverse belanghebbende instanties. Alleen samen kunnen we zorgen voor welzijn en op een prettige wijze samenleven met elkaar. Laten we een toekomstvisie ontwikkelen waarbij vervolgens iedereen een bijdrage levert aan de realisatie ervan. Met vriendelijke groet,

Het dagelijks bestuur van WOP Oostgaarde


Musical-les in denscentrum
INGEZONDEN Vanaf september kunnen kinderen en jongeren (6 t/m 21 jaar) musicalles volgen in dans centrum Dam, in Capelle aan den IJssel. In hun eigen leeftijdscategorie krijgen de leerlingen op hoog niveau les van jonge, professionele docenten. Ze krijgen iedere week twee uur les, en dat een schooljaar lang. Met een speciaal leerlingvolgsysteem wordt bij ieder kind het onderste uit de kan gehaald. Vanaf 1 juni kunnen kinderen / jongeren zich inschrijven op www.fanwork.nl.


Ambtenaren gingen De Uitdaging aan
Een paar honderd ambtenaren staken op 24 september de handen uit de mouwen om de wensen van Capellenaren uit te voeren. Inwoners van Capelle konden begin dit jaar zelf aangeven wat zij graag opgeknapt of verbeterd zien in hun omgeving.

De ambtenaren van bovenstaande team pimpten in Schollevaar bijvoorbeeld het Eneco-huisje aan de Kopspoor op met de tekening van een leuke speelgoedtrein.

Op de Waldhoorn werd door een andere groep een mooie postkoets (met waldhoorn) geschilderd.

Namens de buurtbewoners in Schollevaar hartelijk dank voor deze leuke geste !


Opening Multifunctioneel Centrum Fascinatio
Op vrijdag 25 september opent wethouder Cees van den Heuvel om 14.15 uur het Multifunctioneel Centrum (MFC) in de Capelse wijk Fascinatio aan de Educatusstraat 10. Onder muzikale begeleiding telt hij af en laten de basisschoolkinderen ballonnen de lucht in. Programma:

  • 14.15 ontvangst met muziek op het schoolplein
  • 14.30 openingshandeling door wethouder Cees van den Heuvel
  • 14.45 start officiële gedeelte in het MFC met sprekers en rondleidingen
  • 16.00 einde

U bent van harte welkom op deze feestelijke bijeenkomst.


Ambtenaren gaan De Uitdaging aan
Een paar honderd ambtenaren steken op 24 september de handen uit de mouwen om de wensen van Capellenaren uit te voeren. Inwoners van Capelle konden begin dit jaar zelf aangeven wat zij graag opgeknapt of verbeterd zien in hun omgeving. Tachtig Capellenaren dienden een verzoek in. Sommige verzoeken zijn samengevoegd tot één project, maar sommige wensen kunnen we helaas niet op één dag realiseren. Donderdag 24 september worden 33 wensen waargemaakt.

Wegens succes herhaald

Deze actie is een herhaling van het project uit 2007. "De reacties van de bewoners zijn het leukste," zegt het afdelingshoofd van Beheer Loek Huizinga. Twee jaar geleden heeft hij als een stratenmaker klinkers gelegd op de Waterloostraat. "Kleine zaken maken voor de bewoners soms een enorm verschil. Juist die zaken pakken we deze dag aan en dat wordt gewaardeerd."

Uitvoering aan het roer

De medewerkers van de gemeente zullen vooral buiten actief zijn: groenvoorzieningen opknappen, bestrating netjes leggen, trappen repareren, speelplaatsen vernieuwen en kale muren verfraaien. Wees gerust, de medewerkers van de afdeling Uitvoering begeleiden hun collega's. Voor hen zijn dit eenvoudige klussen. Ook zal een team ouderen uit Middelwatering en bewoners van het verzorgingshuis Lupinehof een dag mee uit nemen.


Burendag 2009
Op 26 september is het Burendag. Reden om op deze dag een groot evenement op te zetten in de buurt en de kans om jongeren en ouderen te verbinden. Sinds kort is er in de wijken Oostgaarde en Schollevaar een legale Graffitiwall dat door jongeren regelmatig gebruikt wordt. Het doel vanuit de gemeente Capelle aan den IJssel is om minder overlast van graffiti en tagging in de wijken te hebben omdat jongeren nu een eigen plek hebben om hun pieces (tekening) op te plaatsen.

Tussen Jongeren en Ouderen is een grote kloof. Dit geeft vaak wrijving of onbegrip tussen beide partijen. Wat is er mooier dan de jongeren en de ouderen een brug te laten bouwen en elkaar uit te nodigen op de Burendag? Het zijn immers buren van elkaar zullen nu en in de toekomst samen moeten leven.

Er wordt een gratis workshop graffiti door jongeren aangeboden aan ouderen. Met ouderen wordt dan bedoeld iedere volwassene vanaf 35 jaar. Uiteraard met beschermde middelen als een mondkapje en handschoenen. Deze workshop wordt dan gegeven door een ervaren jonge artist uit de wijk en eventueel ondersteund door een wijkkunstenaar. Dit evenement vindt plaats met een hapje en een drankje en muziek. Samenwerking tussen jongeren en ouderen voor begrip van de Graffitiwall ter bevordering van een betere verstandhouding tussen jong en oud in de wijk is het doel voor deze dag.

Om 11:00 uur beginnen we de burendag in Schollevaar deze duurt tot 15:00 uur Er loopt een aanvraag bij de gemeente om deze te openen door een prominent. Daarna gaan we naar de wijk Oostgaarde waar we om 16:00 uur tot 19:00 uur de burendag vieren. Stichting Kennismakelaars en stichting Linc jongerencentrum zetten middelen en participatie in om met jongeren en ouderen visie en talent te upgraden.

Sponsoring en Subsidie is aangevraagd en toegekend bij het Oranjefonds en het Wop. Stichting Linc jongerencentrum en stichting Kennismakelaars dragen zorg voor de organisatie. Vrijwilligers voor deze dag zijn van harte welkom. Via de vrijwilligerswinkel is een vacature waar u op kunt reageren. De Vrijwilligers krijgen een leuk aandenken voor deze dag want ons motto is : Beloon goed gedrag. Meer info op http://burendag.capelleweb.nl


Let’s Get This Party Started!
Kom meedansen op de verjaardag van de CultuurMarkt

Op zaterdag 12 september om 11:30 uur wordt voor de 10e keer de CultuurMarkt in Capelle aan den IJssel op het Stadsplein geopend. Noes Fiolet heeft dit lustrum een extra dimensie gegeven en is in samenwerking met Artiest Dans Arnhem en een fantastische zangeres Mary Prado tot een uniek concept gekomen. Dit heet “Let’s Get This Party Started”.

De CultuurMarkt bestaat dit jaar 10 jaar en dat wil wij graag met iedereen vieren. Noes Fiolet zal een spectaculaire openingsact neerzetten. Tevens is het mogelijk om na de openingsact om 12:00 uur de vijftig bijzondere dansers van Artiest Dans uit Arnhem en twee bekende dansers, onder andere Anushka Bozo en Giorgio Costa van de populaire televisie programma “So You Think You Can Dance” te ontmoeten in de foyer van het Isala Theater.

Zorg ervoor dat de fototoestellen gereed zijn. Er kunnen genoeg foto’s met de dansers geklikt worden. So let’s Meet & Greet The Dancers!

Deze unieke kans wil niemand missen. Het wordt een korte, maar heftige en spectaculaire act. Dus wees op tijd.


Wethouder onthult Boodschappen-

plusbus

Wethouder Micle Jaliens onthult op woensdag 2 september om 9.45 uur de Boodschappen plusbus. Deze bus, die naar verwachting tweemaal per week rijdt, is er om te voorkomen dat ouderen in een sociaal isolement raken. Locatie van de onthulling is het Meldpunt Capelle/Krimpen aan de Kerklaan 149 te Capelle aan den IJssel.

De Boodschappenplusbus stelt ouderen in de gelegenheid samen uitstapjes te maken. Hoewel de nadruk ligt op samen boodschappen doen, is dat niet de enige activiteit die ondernomen wordt. Zo hoort een museumbezoek bijvoorbeeld ook tot de mogelijkheden, die afhangen van waar de ouderen behoefte aan hebben.

Een retourritje met de bus kost maximaal € 3,-, afhankelijk van de reisafstand. Daarnaast zijn de eventuele andere kosten, zoals de boodschappen, voor eigen rekening.


Jeugd-judo lessen in Fascinatio
De lessen in fascinatio zijn op de woensdagmiddag: Locatie: Fascinatio Boulevard 1166 Capelle a/d IJssel

  • Woensdagmiddag: 13:30-14:30 uur 4 t/m 7 jaar Contributie 2009: €20,00 per maand

  • Woensdagmiddag: 14:30-15:30 uur 8 jaar en ouder Contributie 2009: €20,00 per maand

Meer informatie

? Dhr. A. Gangadin Infolijn: 0615164285 / info@jayra.nl www.jayra.nl - http://webdesign.jayra.nl


De Fluiter weer van start!
Na een warme zomervakantie gaan deze week de deuren weer open bij Buurtcentrum de Fluiter aan de Merellaan 354.

De Fluiter Middelwatering

De komende maand gaan de wekelijkse activiteiten weer van start, zoals voor ouderen en volwassenen de schildercursus, 50+ Hartenclub, fitgym, schaken, yoga, computerles voor beginners, zondag spelavond en nieuw zijn de lessen Tai Chi Tao op dinsdagmorgen. Voor de kinderen, kenpo karate, LinC kids inloop en de Meidenclub.

  • Nieuw bij de koffieochtenden voor vrouwen, vanaf 4 september iedere vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur kan er gratis gebruik worden gemaakt van de naaimachines om kleding te herstellen of te maken. De aanwezige vakdocent geeft tevens gratis een cursus (kinder)kleding maken. Naast een gezellig praatje met andere vrouwen en moeders onder het genot van een gratis kopje koffie en thee, zal er ook 1x per maand een workshop worden georganiseerd. Kinderen die nog niet naar school gaan kunnen ook mee genomen worden.

  • Ook vrijdag 4 september vanaf 19.30 uur start weer de maandelijkse volwassenenbingo. De hele avond spelen voor maar € 5,00. Iedere maand hebben we mooie afwisselende prijzenpakketten. In de pauze zijn er lekker hapjes te koop.

  • De kinderbingo is iedere 2e maandag van de maand van 16.00 - 17.00 uur en gaat maandag 7 september weer van start, kosten € 1,00 met gratis drinken en chips.

  • Tevens is er voor de kinderen iedere woensdagmiddag in september van 13.30 tot 15.30 uur Bak Maar Raak. Fijn met z'n allen kokkerellen.

  • Wilt u nader kennismaken met "Je kunt zoveel meer met muziek" Dat kan op donderdag 17 september van 20.00 - 21.00 uur (bijdrage € 5,00 contant) Met stem, klank, ritme en beweging op ontdekkingsreis. Aanmelden bij Brigitte van Bourgonje 010-4209371 of per email info@asmaraklank.nl. Vervolg is een workshop van 4 lessen start in oktober en november.

  • De opening van de fototentoonstelling Baasje Beestje (een project mede mogelijk gemaakt door WOP-Middelwatering) is voorlopig gepland op zondag 13 september. We zijn nog in overleg met het Van Capellenhuis om de opening te laten plaatsvinden in het weekend van wereld dierendag.
Volgende week in de krant volgt meer informatie hierover. Noteert u ook alvast de volgende data, 2e-hands Kledingbeurs op woensdag 23 september en de Burendag op zaterdag 26 september.

Op zaterdag 12 september tijdens de Cultuurmarkt is Buurtcentrum de Fluiter ook aanwezig met informatie bij de stand van LinC.

Meer informatie ?

Een volledig overzicht per maand van de activiteiten is te vinden op de website www.buurtcentrumdefluiter.nl. Ook is op maandag, dinsdag en dondermorgen van 10.00 tot 12.00 uur het kantoor open voor het ophalen van het programmaoverzicht, vragen en inschrijven. Bellen kan ook op bovengenoemde tijden op nummer 010 - 451 97 55 of per email, info@buurtcentrumdefluiter.nl

Graag tot ziens in Buurtcentrum de Fluiter.


Kopje Koffie?
Vanaf 1 september is de nieuwe leeszaal van de bibliotheekvestiging Capelle Centrum ook in de ochtend geopend. U bent elke dag vanaf 10.00 uur van harte welkom om bijvoorbeeld de krant onder het genot van een kopje koffie in een heerlijke luie stoel te lezen. Leest u liever een mooi tijdschrift of wilt u een kopje thee terwijl u wacht op uw vriend of vriendin. Het kan allemaal. Ook is er WiFi, waar u met uw laptop GRATIS gebruik kan maken van internet.

Op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag gaat de bibliotheek om 13:00 uur open voor het lenen en/of resereveren van materialen en vragen van informatie. De bieb vergroot je wereld!


Boodschappen-PlusBus
De Capelse BoodschappenPlusBus geeft ouderen hun contact met de samenleving terug! Stap in en ga mee winkelen, een museum bezoeken, naar een tuincentrum en nog veel meer. Het Nationaal Ouderenfonds heeft in meerdere plaatsen in Nederland een BoodschappenPlusBus opgezet. Sinds 2006 rijdt de BoodschappenPlusBus en bereikt op dit moment mensen in 29 plaatsen in Nederland. Klik hier voor een overzicht van alle gemeenten waar inmiddels een BoodschappenPlusBus rijdt.

Via de BoodschappenPlusBus kunnen ouderen weer activiteiten ondernemen, uitstapjes doen en er samen op uit gaan, waardoor ze zich minder alleen voelen en nieuwe mensen leren kennen. De BoodschappenPlusBus haalt de ouderen thuis op, waarbij ze begeleid worden door een vrijwilliger, iemand die de boodschappen draagt of de rolstoel duwt.

Wekelijks zijn er verschillende activiteiten, zo gaat de BoodschappenPlusBus naar winkels en winkelcentra, waarna de deelnemers en vrijwilligers na het boodschappen doen samen nog een kopje koffie drinken.

Er worden uitjes georganiseerd naar: musea , •tuincentra , mooie plekjes in Nederland , gezellige markten.

Meer informatie : http://www.ouderenhulp.nl/diensten/boodschappen-plus-bussen


Markt voor crisisleed burger

De gemeente Capelle komt in september met een ‘kredietcrisismarkt’ voor de Capelse burger. Het doel is te achterhalen welk effect de economische crisis heeft. Aan de hand daarvan kan de gemeente bepalen welke acties zij kan ondernemen om het crisisleed te verzachten. Op de markt kunnen inwoners, raadsleden, wethouders en ambtenaren met elkaar in gesprek gaan en komt er een oplosingenmuur waarbij Capellenaren hun boodschap kwijt kunnen. Ook staat de gemeente klaar met allerlei kraampjes met informatie, waarbij ze nadrukkelijk mikt op bredere informatie dan ‘wat te doen bij het verlies van een baan.’


Buurt hekelt dwarsliggende apotheek
Het duurt wel erg lang voordat de verbouwing van het pand-op-palen aan de Spoorlaan 20 kan worden omgeturnd tot Gezondheidscentrum voor vier huisartsen, STAR en een apotheek. Steeds als de bouw opnieuw ter hand wordt genomen, ligt de enige apotheek in Schollevaar dwars met een nieuwe procedure.

Er zijn door de gemeente procedurefouten gemaakt en daarvan hebben de advocaten van de bestaande apotheek dankbaar gebruik gemaakt. Tijdens de WOP-bijeenkomst werden onlangs door de bewoners harde noten gekraakt over het steeds weer ophouden van de verbouwing. Nelly Berlijn van de werkgroep Anders Ouder Worden gooide de knuppel in het hoenderhok: ,,De apotheek functioneert niet. Zij moet zoveel mensen bedienen dat men soms een uurlang op de stoep buiten op zijn medicijnen moet wachten. We zitten allemaal met smart op het nieuwe Gezondheidscentrum te wachten.’’

Een bewoner wil graag de laatste stand van zaken weten van wethouder Moerkerke, maar die zegt dat het Gezondheidscentrum niet tot zijn portefeuille behoort. Hij stelt voor een volgende vergadering de betrokken wethouder uit te nodigen, maar volgens die bewoner ‘zijn we dan alweer drie maanden verder’. Moerkerke: ,,Het onderwerp leeft bij het college, de procedurefouten zijn rechtgezet, maar meer weet ik er niet van’’.

Stas Wesdorp valt Berlijn bij: ,,Je wordt bij deze apotheek als oud vuil behandeld. Op sommige tijden kan Albert Heijn jaloers zijn op de klandizie. Hoe is het mogelijk dat een apotheek in staat is de hele zaak te vertragen. Echt schandalig!’’ Er wordt geopperd een actiegroep te starten om het Gezondheidscentrum nu snel van de grond te krijgen. Daarbij zou ook een rol spelen dat de bestaande apotheek niet altijd zorgvuldig met de recepten zou omgaan. De verwachting is dat het charmeoffensief dat de apotheek is begonnen met kortingen een laatste stuiptrekking is.