Prijsuitreiking Kerstpuzzel BCS
Badmintonclub Schollevaar had in de aanloop naar het 25-jarig jubileum van de club in 2009 een kerstpuzzel opgezet. De winnaars hiervan zijn nu bekend.
De feestelijke prijsuitreiking vond plaats tijdens het jaarlijkse ´Kalkoentoernooi´ van de club.
Er bleken 2 deelnemers te zijn die de puzzel helemaal goed opgelost hadden. Het lot besliste dat de hoofdprijs, een iPod touch, naar Chantal Luchthart ging. Mark van Hattum won de tweede prijs, een avondje bowlen voor 6 personen.
De badmintonclub dankt alle sponsors die aan deze kerstpuzzel hebben bijgedragen.
In het komende jubileumjaar zullen er meer speciale activiteiten georganiseerd worden door Badmintonclub Schollevaar.
WOP Capelle aan den IJssel wenst alle bewoners prettig kerstfeest en een gezond 2009 !
MIDWINTER-CONCERT Dorpskerk
Op vrijdag 19 december organiseert de Werkgroep Muziek van het WOP-Middelwatering i.s.m het Prinses Christina Concours en Het Meldpunt het traditionele MIDWINTERCONCERT in de Dorpskerk, Kerklaan 2 te Capelle aan den IJssel. De Dorpskerk is die avond sfeervoller dan ooit met een fraaie kerstboom en brandende kaarsen in de grote kroonluchters. Zoals gebruikelijk wordt dit concert gegeven door laureaten van het Prinses Christina Concours, dus dé jonge toptalenten van Nederland en ingeleid door (oud)-leerlingen van de Capelse Muziekschool.
Tijdens de inloop van19.30-20.00 uur wordt men verwelkomd door orgelspel van Hans van Haeften, als de deuren om 20.00 uur dicht zijn laat het Harpensemble van de Capelse Muziekschool o.l.v. Sabine Meijers u genieten van fraai snarenspel.
Daarna is het de beurt aan de laureaten. U hoort het duo Irene Kok (cello) & Caspar Vos (piano) in werken van Rachmaninov en Piazzolla. Karolinka de Bree (piano solo) laat Beethoven klinken zoals alleen zij het kan en… er klinkt weer zang in de prachtige akoestiek van de kerk! Het duo Lilian Farahani (zang) & Phyllis Ferwerda (piano) voert o.a. werk uit van Mozart, Schubert, Schumann en Dvorak.
Het wordt ongetwijfeld weer een heerlijk afwisselend concert van zeer hoog niveau! Na afloop is er gelegenheid na te praten onder het genot van een drankje.
Zo nodig kan vervoer geregeld worden via Het Meldpunt, tel.: 010-4501344.
Inloop vanaf 19.30 uur, aanvang 20.00 uur, entree: vrijwillige bijdrage.
Maak kennis met de computer in Bibliotheek aan den IJssel
Bent u 50+ en wilt u kennis maken met de computer, het Internet of digitale fotografie? Meldt u aan voor een computercursus in Bibliotheek aan den IJssel.
Vanaf januari 2009 start we weer met een reeks 50+ computercursussen. Er is een divers aanbod cursussen. Hebt u geen enkele ervaring met een computer? Kom dan naar de kennismakingsworkshop of de beginnerscursussen.
Hebt u al wel ervaring dan zijn er vervolgcursussen zoals digitale fotografie, Internet en E-mail. Er is zelfs een cursus website bouwen. Kortom voor ieder wat wils.
De cursussen vinden plaats in de vestigingen in Krimpen, Capelle Schollevaar en Capelle Centrum.
Twee Seniorweb docenten geven instructie aan maximaal 8 senioren (Vol = Vol) waarbij ieder een eigen computer ter beschikking heeft. Alle ochtenden duren van 9.30 - ca. 12.00 uur. De cursus kost € 77,50 (incl. cursusboek en koffie/thee) met bibliotheekpas en € 87,50 zonder bibliotheekpas.
U kunt het aanmeldingsformulier ophalen in alle bibliotheekvestigingen of downloaden via www.bibliotheekaandenijssel.nl.
Literaire Ontmoeting met Connie Palmen
Tijdens de Boekenweek van 2009 is er weer een 'Literaire Ontmoeting' een samenwerkings-verband tussen Bibliotheek aan den IJssel en het Isala Theater.
Op woensdag 18 maart zal schrijfster Connie Palmen in de Luc Lutz Zaal van het Isala Theater een lezing geven.
U kunt nu al kaartjes kopen voor deze lezing. Een avond die u niet mag missen!
Wellicht een leuk kerstcadeau? Kaartjes a € 12,50 pashouders € 10,20 zijn te koop bij de kassa van het Isala Theater en via www.isalatheater.nl
Kerstfair Van Cappellenhuis
In het van Cappellenhuis wordt op zaterdag 13 en zondag 14 december een Kerstfair georganiseerd die uniek zal zijn in de regio.
In de bijzonder sfeervolle ambiance kan het publiek niet alleen genieten van de sfeervolle kraampjes, maar in
het café musique treden ruim 140 musici op!!!.
Drie totaal verschillende koren laten zich horen, maar ook de
overige optredens, die elk half uur wisselen, hebben zeer uiteenlopende stijlen. Van klassiek tot salonmuziek, van pop en jazz tot close harmony en
ballads, van operette tot zelfs een kort balletoptreden op vioolmuziek.
Zo hoort u bijv. Sabine Meijers op de harp in al haar schakeringen, het Utrechts Fluitkwartet, dat gewend is in
zalen als het Concertgebouw te spelen, het Kopertrio Continuous Brass, u maakt Ardjoena Soerjadi mee solo op de
piano en als dirigent, teveel om op te noemen! Zie het muziekprogramma op www.vancappellenhuis.nl en op
op deze website.
Uitnodiging WOP Fascinatio
Hierbij nodig ik u uit voor het Wijkoverlegplatform Fascinatio op dinsdag 9 december 2008 om 20.00 uur.
De vergadering wordt gehouden in de Wonderkeet, Fascinatio Boulevard 704.
Dagvoorzitter Rob Verduin.
Agenda:
- 1. Opening
- 2. Vaststelling notulen van 30 september 2008
- 3. Stand van zaken MFC, o.a. update over voortgang huisvesting van de scholen, beheersstichting, etc.
- 4. Voortgang Griff 2
- 5. Resultaten oktoberoffensief van de politie
- 6. Mededelingen van de buurtgroep
- 7. Samenstelling van de werkgroep kunstplan rotonde
- 8. Geluidsoverlast van de geplande helihaven bij v. Brienenoordbrug
- 9. Inventarisatie bij de aanwezigen van de door gewenste projecten van het WOP in 2009
- 10. Mededelingen vanuit de Gemeente
- 11. Rondvraag
- 12. Afsluiting
Spreekuren
Voorafgaand aan de vergadering houdt wijkwethouder Hans Jacobs spreekuur. Hiervan kunt u alleen gebruik maken na telefonische aanmelding op telefoonnummer 010- 2848232.
Buurtagent Jacques Lems is vanaf 19.30 uur aanwezig. Wilt u hem even onder vier ogen spreken, dan kan dat. Dit hoeft u niet van tevoren te melden.
De spreekuren worden gehouden in de Wonderkeet.
In 2009 vinden de WOP's plaats op:
- Donderdag 26 februari 2009
- Donderdag 28 mei 2009
- Donderdag 24 september 2009
- Donderdag 26 november 2009
Marianne de Veer, Jan Kok en Rob Verduin
WINTER-KUNSTMARKT IN DE KOPERWIEK.
Op zaterdag 13 december a.s. vanaf 11.00 tot 16.00 uur is er weer voor de 4e maal de winterkunstmarkt
georganiseerd door de Kunstkring Capelle in samenwerking met het winkelcentrum de Koperwiek.
Dit jaar groter dan voorgaande jaren met meer dan 30 professionele- en amateurkunstenaars die hun werken
zullen tonen aan het publiek.
Te zien zijn kunstwerken op het gebied van schilderijen, beelden, keramiek, sieraden en nog veel meer...!
De kunstenaars vertellen graag over hun werken hoe het tot stand is gekomen en uiteraard kunt u de werken
kopen of huren via de Kunstuitleen.
Deze gezelligste kunstmarkt wordt versterkt met diverse acts van straatartiesten waarbij een gezellig muziekje
niet zal ontbreken.
Altijd al op zoek geweest naar dat mooie cadeau voor de kerst of iets aparts aan de muur of een beeld ? Er is
op 13 december zeker wel wat voor u te vinden .
Dus kom op zaterdag 13 december naar de winterkunstmarkt van Capelle en neem vrienden en familie mee
voor een echt gezellig dagje kunst.
Voor meer info; info@ellykern.nl
Kunstkring Capelle/ Kunstuitleen
Adres:
Bongerd 14
2906 VK Capelle aan den IJssel
Postadres:
Postbus 82
2900 AB Capelle aan den IJssel
info@kunstkringcapelle.nl
www.kunstkringcapelle. nl
Kerstpuzzel met mooie prijzen
Badmintonclub Schollevaar bestaat in 2009 25 jaar, aanleiding om een paar leuke activiteiten te organiseren.
De club neemt alvast een aanloopje naar dit jubileumjaar met een kerstpuzzel, te vinden op www.bcschollevaar.nl.
Daar staat de link naar de kerstpuzzel.
Er zijn mooie prijzen mee te winnen, de hoofdprijs is een iPod touch 8-GB! Meedoen kan nog tot 15 december.
Dus wie kans wil maken op deze prijs of één van de andere (geld-)prijzen kijkt even op www.bcschollevaar.nl.
Ook voor een kennismaking met de badmintonsport kan men op deze site terecht, voor een afspraak om - gratis en
vrijblijvend - eens 2 avondjes te komen spelen.
ANBO Hulpdienst Capelle aan den IJssel
Per 1 december 2008 neemt de ANBO Hulpdienst te Capelle aan den IJssel haar nieuwe telefoonnummer 0900 450 30 40
(€ 0,05 per minuut) in gebruik.
Tevens zijn de openingstijden voor het aanvragen van hulp gewijzigd.
De Hulpdienst is vanaf 1 december 2008 bereikbaar van 08.30 uur tot 15.00 uur.
ANBO hulpdienst
De ANBO Hulpdienst is een organisatie van vrijwilligers. Zij zijn WA-verzekerd tijdens het werk dat zij voor de
dienst verrichten. Onkosten zoals van vervoer en telefoon worden vergoed. De vervoerders ontvangen een kilometervergoeding.
De ruim tweehonderd vrijwilligers van de ANBO Hulpdienst zijn verdeeld in groepen onder leiding van een coördinator,
die elk een onderdeel van de werkzaamheden voor hun rekening nemen. De groepen komen periodiek bij elkaar om ervaringen
uit te wisselen en eventuele problemen te bespreken.
De ANBO Hulpdienst ontvangt voor de vaste kosten subsidie van de gemeente Capelle aan den IJssel.
De ANBO Hulpdienst is een neutrale algemene vrijwilligershulpdienst voor 50-plussers in Capelle aan den IJssel.
Zij is voor hulpvragers in principe permanent bereikbaar op telefoonnummer 4503040; bij tijdelijke afwezigheid
kan een verzoek om hulpverlening in een antwoordapparaat worden ingesproken. Of een hulpvrager in aanmerking komt
voor de gewenste hulpverlening is ter beoordeling aan de dienst
Theater Basta speelt Assepoester
Op vrijdag 2 januari speelt theatergroep Basta het verhaal van Assepoester bij Intermezzo aan de Puccinistraat 86b in Capelle aan den IJssel.
De voorstelling begint om 11.30 uur en de deur gaat open om 11.00 uur. Leeftijd vanaf 5 jaar.
Kaarten zijn voor €2.50 te koop aan de balie van Intermezzo of te reserveren via vera@lincapelle.nl.
Assepoester is een verlegen meisje. Ze wil graag naar het bal van de prins, maar haar gemene stiefzussen lachen haar uit en haar nare stiefmoeder gooit haar mooiste jurk in de vuilnisbak. Op zoek naar haar jurk komt ze terecht op de vuilnisbelt.
Daar ontmoet ze een wonderlijk mannetje dat zichzelf Prince noemt. Hij tovert voor haar een nieuwe outfit, en hij leert haar dansen. In een zelfgeknutselde vuilnismobiel vliegen ze samen naar het paleis.
Daar mag Assepoester met de echte prins dansen.
Maar is die prins eigenlijk wel zo leuk?
Bim! Bam! Oei, de klok slaat 12...
Een verhaal over droom en werkelijkheid en over het volgen van je hart.
Assepoester is een uitbundige kindertheatervoorstelling vol glitter, dans en live percussie.
Kerstman krijgt gezelschap van Clown Bassie
In Capelle vindt zaterdag 20 december al voor de twaalfde keer de Capelse Kerstparade plaats. Een initiatief dat begon in de wijk Schollevaar en daar nog steeds plaatsvindt.
De kerstman komt met arrenslee en zal worden begeleid door Nederlands beroemdste clown Bassie. Maar ook lopen er weer herders, koningen, bloemenmeisjes en natuurlijk Jozef en Maria in de optocht mee. De parade waarin ook diverse koetsjes meerijden, wordt begeleid door vrolijke muziek.
De optocht begint om 17.30 uur bij de basisschool Catamaran aan de Hermitage in Schollevaar-Oost.
Meer informatie: Paul Lange 010-4507786 of 06.50.2345.93
Workshop kerststukje maken
Op dinsdag 16 en donderdag 18 december verzorgen Miep Hordijk en Yvonne Mulder een gezellige kerstworkshop in buurtcentrum de Fluiter.
Met vers kerstgroen veranderen we een kegel van piepschuim in een sfeervolle mooi versierde kerstboom.
de prijs is €20,00 inclusief materiaal en koffie en thee met wat lekkers.
we starten beide avonden om 19.30 uur.
Aanmelden kan bij de Fluiter, Merellaan 354 , vera@lincapelle.nl
of via Yvonne Mulder 06 1534 3431
Feest voor alle nieuwe Nederlanders in Capelle
De gemeente Capelle aan den IJssel organiseert op 10 december een feestelijke bijeenkomst voor alle ´nieuwe´ Nederlanders in de gemeente. Dit zijn Capellenaren aan wie burgemeester Joke van Doorne dit jaar de papieren heeft uitgereikt die horen bij de Nederlandse nationaliteit. Op de bijeenkomst wordt verder aan zes volwassenen en een kind de papieren uitgereikt die horen bij de Nederlandse nationaliteit.
Thema: mensenrechten
De feestelijke bijeenkomst is in samenwerking met Amnesty International tot stand gekomen en staat in het teken van de rechten van de mens. Tijdens de bijeenkomst wordt stilgestaan bij de rechten en plichten van het Nederlandse staatsburgerschap. Het is een afwisselend programma. Er wordt een persoonlijke verhaal door een vluchteling verteld, er zijn muzikale intermezzo’s door jongerengroep Quint en de winnaar van de Amnesty tekenwedstrijd op basisscholen wordt bekend gemaakt.
Schaatsen na afloop
Ter afsluiting van de middag kunt u samen met de nieuwe Nederlanders schaatsen op de ijsbaan en genieten van warme hapjes.
Programma:
-
15.30 uur Inloop en ontvangst
-
16.00 uur Welkomstwoord burgemeester
-
16.15 uur Benoeming nieuwe Nederlanders
-
16.30 uur Shanin uit Iran vertelt persoonlijk vluchtelingverhaal
-
16.45 uur Prijsuitreiking tekenwedstrijd Amnesty op basisscholen
-
17.15 uur Vertrek naar de ijsbaan voor warme hapjes en drankje
-
18.30 uur Einde bijeenkomst
Unieke vakantie voor mensen met een fysieke beperking
Zonnebloem LinQ Zuid-Holland organiseert vakantie naar Mechelen (Zuid-Limburg)
Zonnebloem LinQ Zuid-Holland gaat op vakantie naar het plaatsje Mechelen in het altijd gezellige Zuid-Limburg van 1
juni tot en met 6 juni 2009. Deze reis is voor mensen met fysieke beperkingen in de leeftijdscategorie 18 t/m 45 jaar.
Voor deze mensen is dit een unieke manier om op vakantie te kunnen en even de zorgen van alledag te vergeten.
De vakantie bestaat onder meer uit een bezoek aan Maastricht, Valkenburg en een discoavond. Het belooft een leuke
en afwisselende vakantie te worden. Tijdens de reis is voortdurend een rolstoel-aangepaste bus beschikbaar.
De (medische/verpleegkundige) begeleiding is de hele week in handen van deskundige vrijwilligers, in dezelfde leeftijdscategorie als de vakantiegasten.
n totaal biedt de vakantie plaats voor 20 vakantiegasten en 20 vrijwilligers. De kosten voor vakantiegasten bedragen
€ 510 per persoon. Er is op dit moment nog ruimte voor zowel gehandicapte deelnemers als vrijwilligers. Wees er snel bij, want vol is vol!
Deze vakantie naar Mechelen is één van de 15 reizen, die Zonnebloem LinQ organiseert voor 2009, waaronder een aantal Europese stedentrips. Ga naar www.zonnebloemlinq.nl voor het totale vakantie-aanbod.
LinQ is de jongerentak van de Nationale Vereniging de Zonnebloem. Naast vakanties organiseert LinQ ook activiteiten
zoals een bezoekje aan een voetbalwedstrijd of een avondje naar de kroeg. LinQ is speciaal in het leven groepen voor mensen met een lichamelijke beperking in de leeftijdscategorie 18 tot 45 jaar.
Interesse?
Neem voor meer informatie over de reis naar Mechelen of aanmelding contact op met Saskia Stricker, 0180 397 517, s.stricker@planet.nl.
Kijk ook op www.zonnebloemlinq.nl.
Word vrijwilliger bij 'Het Gouden Uurtje ' en doe geweldige ervaring op!
Tijdens 'Het Gouden Uurtje' wordt er door vrijwilligers en bibliotheekmedewerkers (voor)gelezen voor volwassenen met een verstandelijke beperking. Bibliotheek aan den IJssel is op zoek naar vrijwilligers voor de vestigingen Krimpen aan den IJssel en Capelle Schollevaar, die beschikken over een eigen vervoermiddel.
Wij vragen:
Hart hebben voor volwassenen met een verstandelijke beperking
Kunnen samenwerken met andere vrijwilligers en het personeel van de bibliotheek
Vrijwilligerswerk wil zeggen dat het vrijwillig wordt gedaan. Dit houdt niet in dat het werk vrijblijvend is. De luisteraars van 'Het Gouden Uurtje' rekenen op u!
Flexibiliteit is belangrijk: het gaat er niet om dat uw verhaal tot zijn recht komt maar dat de verstandelijk gehandicapten een Gouden Uur beleven en het verhaal voor hen tot leven komt
Wij bieden:
Professionele begeleiding zowel vanuit de instellingen als vanuit de bibliotheek
Hartverwarmende reacties van de verstandelijk gehandicapte luisteraars van het Gouden Uurtje
Meer informatie bij mw. D. Wagter 0180-513995 of d.wagter@bibliotheekaandenijssel.nl
ook een
Na informatie over Voor- en Vroegschoolse educatie konden de bezoekers zich te goed doen aan feestelijk opgemaakte
schalen vol met traditionele heerlijkheden.
Er was muziek en er werd volop gedanst waarna de bezoekers een heerlijke couscous maaltijd kregen aangeboden.
Abdel Fettouhi en Saida van stichting AFAAK waren duidelijk tevreden over het succes van de tweede grote stedelijke
bijeenkomst die hun stichting op haar naam kan bijschrijven.
Het slachtfeest is de volgende grote activiteit van stichting AFAAK.
Voor meer informatie over de activiteiten van stichting AFAAK kunt u contact opnemen met Abdel Fettouhi : fettouhi@orange.nl
Alle activiteiten van buurtcentrum de Fluiter treft u aan op www.buurtcentrumdefluiter.nl
|